2014-06-03

Zawodniczki z KGHM Team Poland NordicWalking drużynowymi Wicemistrzyniami Świata!

Zawodniczki z KGHM Team Poland NordicWalking drużynowymi Wicemistrzyniami  Świata! Zawodniczka i Zawodnik KGHM Team Poland NordicWalking w czołówce światowej!

24.05.2014 w Roding, Niemcy, odbyły się Mistrzostwa Świata w NordicWalking. Do Niemiec pojechali najlepsi zawodnicy, którzy zostali wytypowani i powołani przez Polskie Stowarzyszenie NordicWalking (www.psnw.pl). Zawody miały charakter rywalizacji sportowej z zachowaniem prawidłowej techniki nordicwalking. Ten rodzaj aktywności ruchowej bardzo prężnie się rozwija, jednakże pytanie: NordicWalking - rywalizować, czy nie? pozostaje nadal aktualne i brak na nie jednoznacznej odpowiedzi.

- Na Mistrzostwa Świata do Niemiec pojechaliśmy w barwach KGHM Team Poland NordicWalking.Nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom (zarówno techniczny, jak i fizyczny) podczas rywalizacji. Do przejścia mieli dystans półmaratoński (ponad 21 km). Sędziowie egzekwowali od nich prawidłową technikę nordicwalking, poprzez nadawanie żółtych (kary czasowe) i czerwonych kartek  (dyskwalifikacji) - mówi Paulina Ruta, koordynator wyjazdu Polaków na MŚ.

Zawodnicy z KGHM Team Poland  zdobyli bardzo wysokie lokaty; Paulina Wityk Szumna została Wicemistrzynią Świata w NordicWalking, podobnie jak nasz team kobiecy (5 zawodniczek w składzie: Jolanta Kurzawska, Paulina Ruta, Lucyna Stępień, Anna Zaczyńska i Paulina Wityk Szumna), który został pokonany tylko przez niemiecką drużynę. Brązowym Medalistą Świata został Ireneusz Lubiatowski. W kategoriach wiekowych nie było gorzej: Ireneusz Lubiatowski M45 (I), Krzysztof Skiba M50 (I), Piotr Siwak M50(II),  Bogdan Grygorowicz M65 (IV), Paulina Ruta W30 (III),  Paulina Wityk Szumna W35 (I), Anna Zaczyńska W35 (II), Lucyna Stępień W55 (I), Jolanta Kurzawska W65 (II). Zdyskwalifikowany został Tomasz Brzeski, Mistrz Świata w NordicWalking i wielokrotny Mistrz Polski. Do 10 km szedł w czołówce, a nawet był pierwszy, przez MichellemEppem z Niemiec. Niemieccy sędziowie zdyskwalifikowali naszego zawodnika za nieprawidłowy ruch ręki podczas marszu. Dyskwalifikacja Tomasza Brzeskiego była równoznaczna z dyskwalifikacją całej męskiej sztafety, która miała szanse na pierwsze miejsce w świecie.

Głównym sponsorem wyjazdu naszych zawodników na Mistrzostwa Świata w NordicWalking była firma KGHM Polska Miedź S.A. Firmami wspierającymi wyjazd były: Elephant Pro Sport (dystrybutor szwajcarskiej marki KV+) oraz salon Citroena w Lubinie (DEX LUBIN).

 

Galeria / kghm 1
Galeria / kghm 2

 

Aktualności

KATALOG LATO 2020

(2020-07-02)

do pobrania więcej »

BIEG PIASTÓW EXPO - POLANA JAKUSZYCKA

(2020-02-26)

W dniach 28 - 01 marca czekamy na Was na EXPO podczas 44 Biegu Piastów. W tych dniach hurtownia nieczynna, w sprawie zamówień można się kontaktować pod nr tel: 609 299 252 więcej »

BIEG PIASTÓW

(2018-02-27)

Polana Jakuszycka 2 - 4 marca więcej »

starsze aktualności

Oficjalny dystrybutor:

Elephant Pro-Sport Sp.J.

ul. Tenisowa 18

53-033 Wrocław

Tel: +48 609 299 252

       +48 71 372 30 73

office@elephant.pl